Home Office

Yazan ergonomi 10/09/2020 1 Yorumlar

Home Office Kültürüne Uyum

 

Yeni tip koronavirüs (covid-19) salgın hastalığı tüm dünyayı ekonomik anlamda sıkıntıya soktu. Dar bir boğazın eşiğinde olan ülkeler, istihdamın sağlanması adına home-office taktiğini benimsedi. Birdenbire aktif yaşamdan, pasif yaşama geçmek zorunda kalan bireyler için yaşanan durum iç açıcı değil. Ancak ev ortamını reddetmek yerine bunu yeni dekorasyon fikirleriyle benimsemek daha kolay. Hayati risklerin önümüze serildiği günlerde, küçük dokunuşlar ile yaşamınızdaki sıkıcı ortamı renklendirebileceksiniz.

Tıpkı iş yerinizdeki gibi detaylara önem vermelisiniz. Bir çamaşır odasından farksız, karanlık ve oldukça kasvetli oda sizleri de bulunduğunuz ortamdan karanlığa sürükler. Ortamın dağınık olmaması, aksine az eşyalar ve kolayca nefes alabilen odanız olması gerekmektedir. Ayrıca sürekli kulaklarınızı dolduran gürültücü komşunuzdan, ailenizden uzak bir oda tercih etmelisiniz. Unutmayın evdeki tüm hengâme, sürekli girip-çıkılan bir oda sizleri fazlasıyla ayakaltında hissettirecek.

En önemlisi eskisinden daha uzun süre ekran karşısında hareketsiz uzun süre çalışmak zorunda kalacak olmanız. Bu da başka mental ve fiziki rahatsızlıklara neden olabilir. Bu yüzden ihmal edilmemesi gereken şey çalışma masa ve sandalyenizi “ergonomik” seçmeniz. Yüksekliği ayarlanabilir masa, ergonomik bir çalışma sandalyesi veya hareketli aktif tabure ile daha dinamik ve enerjik çalışma ortamı oluşturarak hareket imkanınızı geliştirmiş olursunuz. Evde çalışarak zaten günlük hareketinizin çoğunu yapmayacak olmanızdan en azından çalışırken daha aktif bir çalışma ortamı sağlamanız hem sağlığınız için iyi olacak hem de çalışma verimliliğinizi artırmış olacaktır.

 

1 Yorumlar

Refik Demirci:
Yanıtla

Merhaba, İlgili sayfadaki elektrikli masa ve sandalyenizin fiyatını ve teslim sürecini öğrenebilir miyim? Teşekkürler Refik Demirci Cep: 05309694878

Yorum yap